در قسمت یونان باستان ،داستان معروف "Trojan horse"  هومر برای عموم نشان داده میشود .اسب چوبی بسیار بزرگی که برایمان از اسرار آن روزگارتروا میگوید. روی صندلی های چرخان می نشینیم و برای حمله به شهر تروا آماده میشویم . با حرکت آن واقعا داستان تروا و ماجراجوئی های آن با عظمت خیره کنند ه اش تجلی پیدا می کند .عشق و بهائی که بخاطر پرداخت می شود ! ساعت شروع این قسمت  از ساعت 11تا 18 برای ایام هفته و 10 تا 18 برای ایام تعطیل می باشد.

در قسمت تمدن مایا ها روی قطاری که در تمام آن قسمت حرکت میکند با فرهنگ مرموز و جذاب آن زمان مایا ها آشنا شده و تا حدودی حس کنجکاوی مان را در زمینه های باستان شناسی آن دوران ارضاء می کند با آداب و رسوم ، زراعت، بوم شناسی و... فرهنگ اعجاب آور آمریکای مرکزی آشنا میشویم و از عکس های زیبای آمریکای جنوبی لذت می بریم .اینجاست که واقعا انسان  پی می برد که تمام ملل بنوعی در زندگی امروز ه ما دخیل بوده اند حال میخواهد بد باشد و یا خوب . در کنار این بخش تفریحات بسیار جالبی نظیر قطار پرنده جنگلی ،حفره بزرگ نورمن ،سرباز های شجاع ،جنگ آبی و... نیز علاقه مندان خاص خود را دارد . سوار قطار پرنده  میشویم و دکتر نورمن را در ماجراجوئی هایش همراهی می کنیم . تونل های بسیار باریک و ترسناکی که موجب میشود مردم جیغ بزنند و دعا کنند که زودتر این تکانها  و مسیر ها تمام شود .تجربه بسیار مهیج و عالی است که ارزش دیدن را دارد .

شانگری – لا یک سرزمین زیبا و آرام و بسیار دلپذیزی است که  در آنجا کاملا از سروصدا و شلوغی دنیا دور میشویم .شانگری –لا  به سه بخش تقسیم میشود : شانگری-لا ی رویائی ، شهر تبتی و گردشگاه آرام . در این قسمت از چیزهای بسیار ساده برای لذت بردن استفاده کرده اند چرا که اوج لذت در سادگی است . وارد باغ افسانه ای می شویم و در رود خانه کم عرضی که بآهستگی آب در آن روان است قایق سواری می کنیم قطعات جنگل رودخانه را محصور کرده اند ، رنگ های زردفام ، شکوفه های زرد هلوئی ، درختان و نهرها ، همه و همه یک سرزمین پریان را برای ما متجلی می کنند . زیبائی خیره کننده ای که واقعا قابل تصور نیست . ساعت بازدید این قسمت نیز از ساعت 9.30تا18  برای ایام هفته و  9 تا 18  برای ایام تعطیلی آخر هفته است.

قسمت پادشاهی مورچه ها براستی بهشت است برای بچه ها . مورچه ها به دوستانشان میگویند که کجا و چگونه زندگی می کنند . واقعا پارک خیالی بسیار عالی را طراحان چینی طراحی کرده اند که دنیای وحشی مورچه ها را کاملا برای انسان ملموس ساخته است ...

 تاريخ : سه‌شنبه ۳ دی ۱۳۸٧ | ٤:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : مرتضی شیخ بگلو | نظرات ()