اطلاعات عمومی در مورد سفر به پاریس

در پاریس طعم بی نظیر پنیر، شکلات و غذاهای دریایی فرانسوی را خواهید چشید. نسیمدلنواز را بر صـــورتتان حس خواهید کرد و وقتی بر فراز برج ایفل می ایستید، حسی آمیختهاز ترس و هیجان وجودتان را فرا می گیرد. وقـــتی به پاریس رسیدید، مناظر زیبایش شما راجذب خواهد کرد. به سراغ موزه ها خواهید رفت. سوار مترو بی نظیرش خواهید شد. بهفروشگاه های زیبایــش سرک خواهید کشید. بدون شک،بهترین فصل برای گردش در پاریس، بهار است.تابستان های پاریس گرم و طاقت فرساست وزمســتان هایش برای گردش چندان مناسب نیست. اگر قصد سفر به پاریس در بهار را دارید،بهترین کار رزرو هتل از یک ماه قبل است!
پاریسی ها هم مثل ما ایرانی ها، اهلتعطیلاتند. اگر بر حسب اتفاق سه شنبه ای تعطیل شد، منتظر دیدن اطلاعیه های پشت شـــــــیشهمغازه ها باشید که در مورد تاریخ شروع مجدد کارشان توضیح داده اند! اما بهترین راهبرای پی بردن به مدت این تعطیلات، مراجعه به درهای شیشه ای بانک های پاریساست
!
سفربهپاریس

فرودگاه اصلی پاریس، فرودگاه شارل دوگل است که جزو مهمترین فرودگاه هایدنیا محسوب می شــــــــــــــود وهر روز ده ها پرواز بین المللی در آن به زمین می نشیند. با وجوداین فرودگاه، گردشگران برای دسترسی به پاریس مشکل خاصی ندارند و از هر جای دنیابراحتی می توانند به این شهر دسترسی داشته باشند. قطار هم می تواند گزینه مناسبیبرای دسترسی به پاریس باشد، مخصوصا اگر از قطارهای سریع السیر فرانسه (ت.ژ.و)استفاده کنید.
فرودگاه شارل دوگل در 27 کیلومتری شمال شهر قرار دارد و همه روزهاز اکثر شهرهای فرانسه حداقل یک پرواز به این فــــــرودگاه انجام می شود، اما شایداستفاده از قطارهای سریع السیر و مـــــــــــــــعروف فرانسه برای گردشگران که بیشتر به فکرجیبشان هستند، مناسب تر باشد. مالیات خرید بلیت در قیمت بلیت ها محاسبه شده است ومیزان آن بستگی به مقصد مورد نظر دارد.پاریس دو فرودگاه دیگر هم دارد که البته بههیچ وجه قابل مقایسه با فرودگاه دوگل نیستند.پاریس شش ایستگاه راه آهن اصلی دارد کههر کدام از آنها شهر را به نقاط مختلف فرانسه و همین طور به برخی از شهرهای اروپامتصل می کنند. شبکه راه آهن پاریس به قدری کامــــــل است که با استفاده از آن می توانیدبراحتی به هر کجای فرانسه که بخواهید دسترسی داشته باشید
.
گشت و گذار درشهر

پیاده روی در پاریس فوق العاده است، به شرطی که وقتی از تقاطع ها عبورمی کنید، کامــــــلا مراقب باشید. راننده های پاریسی توجه چندانی به عابران پیادهندارند! بهترین راه حل برای سفرهای داخل شهری استفاده از مـــــترو معروف و راحت پاریساست. اصلا مهم نیست که در کجای شهر باشید، هر کجا باشید ظرف چند دقیقه به یکایستگاه مترو خواهید رسید و از آنجا به هر کجای شهر که بخواهید دسترسی خواهید داشت. اگر مترو را برای سفرهای داخل شهری تان انتخاب کردید، حتما از کارت های اعتباریمخصوص آن استفاده کنید تا هزینه کمتری را بابت بلیت بپردازید. اگر برای رفتن بهجایی، عجله داشتید، هیچ وقت از اتوبوس های پاریس استفاده نکنید چون در این صورتحتما دیر به مقصد خواهید رسید؛ فقط شب ها که مترو تعطیل است به سراغ اتوبوس هابروید!

تعطیلات رسمی و ساعات کار

ساعات کار شرکت ها از ساعت 9.30 الی 17.30 می باشد (یکساعت برای ناهار تعطیل می باشد) و تعداد ساعات کاری هفتگی 35 ساعت می باشد.

تعطیلات رسمی در فرانسه معادل 12 روز می باشد. ادارات در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند اما مغازه ها در روزهای شنبه باز می باشند. مغازه ها بطور معمول از ساعت 10.00 صبح الی ساعت 20.00 و یا 21.00 باز می باشند.

کم کارترین ماهها در فرانسه عبارتند از مه ، اوت و دسامبر. ماه مه دارای 2 تعطیلی می باشد که اغلب کارکنان ازآنها برای پل زدن و به مسافرت رفتن استفاده می کنند. ماه اوت، ماهی است که اغلب مردم به تعطیلات تابستانی می روند و عمده شرکت ها به مدت 2 الی 3 هفته نیمه تعطیل می باشند، و اواخر ماه دسامبر نیز تا اوایل ماه ژانویه با تعطیلات زمستانی سال نو همراه می باشد.

وسائط حمل و نقل

مترو:شهر پاریس دارای 14 خط مترو می باشد. برای هر سفر یک بلیط به قیمت 1.40 یورو لازم است. یک سری بلیط ده تایی تحت عنوان Carnet (کارنه) را می توان به بهای 11 یورو خریداری نمود. برخی خطوط مترو به شهرهای حومه ای نزدیک مــــــــــنتهی می شوند.

قطار RERشبکه اکسپرس منطقه ای :

این شبکه پاریس را به حومه های دور شهر متصل می کند.

تاکسی:

شهر پاریس دارای تاکسی های زیادی است. استفاده چند نفره از آنها برای مسیر فرودگاه به شهر و در مــــــــسیرهای کوتاه داخل شهر پاریس به صرفه می باشد.

اتوبوس:

شبکه اتوبوس خوبی در پاریس و حومه وجود دارد، اما سرعت مترو و قطار را ندارد.

قطار سریع السیر :

 این قطار بین شهری برای مسافرت از پاریس به شهرستان ها بسیار مناسب می باشد، و دارای مسیر برای عمده شهرهای فرانسه است.

فرودگاهها:

پاریس دارای 2 فرودگاه بین المللی اصلی می باشد. این فرودگاهها عبارتند از:

1-فرودگاه شارل دوگل CDG :

این فرودگاه در 30 کیلومتری شمال پاریس قرار داشته و مهمترین فرودگاه پاریس و فرانسه می باشد و شامـــل 3 ترمینال اصلی است. ترمینال 1 عمدتا به پروازهای اروپایی اختصاص دارد و کلیه پروازهای لوفت هانزا (LH) از این ترمینال صـورت می گیرد. ترمینال 2 اختصاص به پروازهای بین المللی دارد و کلیه پروازهای ایرفرانس (AF) نیز از این مکان انجام می شود. این ترمینال بسیار بزرگ بوده و شامل 6 ترمینال فرعی A,B,C,D,E,F می شود. ترمینال 3 اهمیت کمتری دارد و شامل پروازهای چارتر و اروپای شرقی می باشد.

2-

/ 5 نظر / 352 بازدید
سميرا

خيلي جالب بود .فرانسه واقعاً سرزمين زيباييه .

سميرا

خيلي جالب بود .فرانسه واقعاً سرزمين زيباييه .

سجاد رخشی

من دوست برادرتون هادی هستم وبلاگتون حرف نداره مخصوصا عکساتون عالیه موفق باشید

هادی

سلام داداش.وبلاگت بازم پر محتوا و به قول ما با حال بود.ممنون یه سر به سایتم بزن: www.love.iar.ir

سپیده

سلام اتفاقی دنبال یه سری اطلاعات در مورد "سفر به پاریس" می گشتم که به وبلاگ شما برخوردم! خواستم تشکر کنم, اطلاعات خیلی خوب و کاملی رو در اختیارم قرار دادین, ممنون.