سئول - ( seoul )

سئول - (( seoul

شهر سئول پایتخت کشور کره جنوبی و بزرگترین شهر آن کشور میباشد . این شهربا بیش از 10 میلیون جمعیت به نسبت تراکم و وسعت جغرافیایش بعد از توکیو دومین شهر آسیاست .

 رود خانه زیبای هان این شهر را از شرق به غرب پیموده و جلوه زیبائی به طبیعت آن بخشیده است .

برای سفر به سئول اگر از ایران اقدام میکنید بهترین  پیشنهاد پرواز امارات یا قطرمی باشد. تابستانها قطریک روز در میان به سئول پرواز دارد و امارات نیزروزی دو پرواز به سئول دارد که یکی از آنها با همکاری خود هواپیمایی کره است. قیمت بلیط رفت و برگشت  نزدیک 1000 دلاربوده و از دبی تا سئول ۹ ساعت پرواز است.

 

هواپیما در فرودگاه بین المللی اینچئون به زمین مینشیند که حدود ۲ ساعت با سئول فاصله دارد. قیمت تاکسی های فرودگاه تا مرکز سئول 45هزار وون (معادل 45هزار تومان) است و دو نوع اتوبوس از فرودگاه تا قسمتهای مختلف شهر وجود دارد که یکی به لیموزین باس معروف است و حدود ۱۵هزار وون است و دیگری ۷۵۰۰ وون است. بلیط اتوبوسها را در سالن خروجی فرودگاه میفروشند.

هزینه تاکسی در سئول از ۲۰۰۰ وون شروع میشود و متوسط آن ۴۰۰۰ وون است. قیمت اتوبوس برای هر مسیر ۹۰۰ وون است و مترو هم همین قیمت را دارد. سئول ۸ خط مترو دارد که تقریباً تمام شهر را پوشش میدهد.

هزینه هتل ها در سئول تقریبا مثل پکن می باشد :

هتل های چهار ستاره شبی ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار هستند
سه ستاره
۷۰ تا ۹۰
دلار
دو ستاره خوب
۶۰
دلار
دو ستاره معمولی زیر
۵۰
دلار
تقریباً همه هتلها در سئول امکان دسترسی به اینترنت پر سرعت را برای مهمانانشان بصورت رایگان فراهم میکنند.

 

خطوط موبایل کره سیم کارت نمی خورند، در نتیجه ازرومینگ خبری نیست اما با مراجعه به دفاتر Sout korea telecom در فرودگاه میتوانید با پرداخت هزینه ها از موبایل خودتون استفاده کنید یا یک گوشی موبایل اجاره کنید. کارتهای تلفن پیش پرداخت شده ۱۰۰۰۰ وونی در همه جای کره قابل تهیه است.

 دستگاههای  فروش اتوماتیک کارت تلفن هم در سطح شهر هست.اینترنت بیسیم ساعتی ۳۰۰۰وون و روزی ۱۲۰۰۰ وون است.

1   دلار  =   103.8   وون کره جنوبی

اسکناس های رایج آن 1000 ، 5000 ، 10000 وونی و سکه های رایج  1 ، 5 ، 100 ، 500 وونی می باشد. ارزش برابری وون و تومان مثل هم است. یعنی شما میتوانید بگویید هر وون معادل یک تومان است.

در ادامه نقاط دیدنی شهر سئول با عکس های مربوطه آورده میشود...

/ 0 نظر / 37 بازدید