سفر به روسیه 5_( Travel to Russia )

Catherine palace st petersburg Russia

 

کاخ  کاترین

مجموعه کاخهای دهکده تزاری یا کاخ کاترین یکی از جذابیتهای توریستی روسیه است و اتاق کهربا از همه مشهور تر است این اتاق در جنگ جهانی دوم توسط نیروهای اشغالگر آلمانی افتاد و تمام کهرباهای آن به سرقت رفت و مجددا چند سال پیش با هزینه بسیار زیاد بازسازی گردید البته تعدادی از این کهربا ها پیدا شد .


 

من در اینترنت با لینک جالبی رو به رو شدم که در مورد گنجهای گمشده بود و چون دلم نمی خواد من هم مثل بقیه سایتها مطلب را کپی کنم لینک را برای شما معرفی می کنم .


در ضمن عکسبرداری از این اتاق بازسازی شده ممنوع است و من هم عکسهای آن بخش را از اینترنت پیدا کرده ام
http://www.afghanpaper.com/nbody.php?id=12312
گم شدن اتاق کهربا

اما گم شدن اتاق کهربا احتمالاً یکی از عجیب­ترین گم­شدن­های جواهرات در تاریخ است. این اتاق یازده متر مربعی تماماً دیوارهایش با کهربا و انواع جواهرات و نیز کارهای هنری منحصر به فرد تزئین شده بود. این اتاق در سال ۱۷۱۶ میلادی برای فردریک پادشاه پروس ساخته شده و محل آن نیز در نزدیکی کاخ کاترین در سن پترزبورگ روسیه بود.
هیتلر موقعی که به روسیه حمله کرد تلاش نمود این اتاق را به آلمان انتقال دهد اما تمامی دیوارهای اتاق رو به خرد شدن رفت و لذا و تلاش کرد با چسباندن کاغذ دیواری مانع از فرو ریختن آن شود اما این اقدام هم بی­فایده بود.


 

 

لکن از سال ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۵ دیگر کسی از این اتاق اطلاعی نداشت و پس از پایان جنگ نیز دیگر هیچکس از این اتاق و یا نشانه­هایی از آن را مشاهده نکرد.

 


آیا این اتاق در یکی از شهرهای زیرزمین مدفون است؟ آیا آن را آتش زده­اند؟ به هر حال تا امروز که خبری تازه از آن نیست.
اما خوشبختانه یک مدل بازسازی شده از آن امروز در کاخ کاترین وجود دارد. این اتاق اگر امروز وجود داشت رقمی معادل ۱۴۲ میلیون دالر ارزش داشت.
http://www.saint-petersburg.com/pushkin/catherine-palace.asp

/ 0 نظر / 63 بازدید