پارک happy valley پکن (1)

                                        پارک  happy valley  پکن    

پارک happey valley   پکن یکی از مجموعه پارک های تفریحی است که متعلق به گروه مرکزی Shenzhen  بوده و در شرق پکن در سال 2006 ساخته شده است.پس از یک سفر طولانی خسته کننده دیدن این پارک خستگی ها را از بدن انسالن بدر می کند . این پارک  تفریحی با وسعتی حدود 1000000 متر مربع از سال 2006 میلادی پذیرای بسیاری از توریست ها از اقصی نقاط جهان بوده است . پارک از 6 قسمت تشکیل شده است : خلیج جنگلی ،  قاره گمشده آتلانتیس ، دریای اژه ، تمدن گم شده مایاها ، شانگری –لا  و پادشاهی مورچه ها . در طول بازدید از آن محل با بیش از 50 منظره و نماد جالبی از فرهنگ ها و تمدن های مختلف از اقوام و ملل آشنا شده و در طول میسر به ما یک فرصت استثنائی داده میشود تا یک تصویر جذابی از تمدن های گذشته علی رغم پراکندگی اشان در پهنه گیتی را تجربه نمائیم .

در خلیج جنگلی ، زیبائی طبیعت ، در دریای اژه اوج تمدن یونان با نقش های اسطوره های یونان باستان ، در تمدن مایاها ، بقایای زندگی و خانه های سنگی عظیم آنها ، در شانگری –لا ، اوج خوشحالی و شاد زیستن را ودر پادشاهی مورچه ها زیبائی خلقت را مشاهده میکنیم . نظیر پارک جهانی شین زن ( window of the world(    دراین پارک نیز فستیوال های زیادی هست که بهمراه اجرای زنده موسیقی و حرکات نمایشی ،زیبائی خاصی را به پارک میدهد . فستیوال موسیقی پاپ، فستیوال چینی بهار ، فستیوال آب  که هر کدام از آنها برای شاد کردن مردم کافی و وافرند. ضمن اینکه شعبده بازان درجه اول جهان با هنر نمائی هایشان چشم هارا خیره می سازند .

بلیط ورودی به پارک برای هر نفر 120 یوان بوده و ساعات بازدید نیز از ساعت 9 تا 19.30  می باشد .برای ورود به خلیج جنگلی از دروازه اصلی وارد شده و محسور محیط طبیعی و شادی و نشاط آور آن میشویم صدای آب و طراوت جنگل ما را به تجربه تازه ای در زندگی مان فرا می خواند همه طرح ها مطابق میل ما طراحی شده اند اما با معماری مدرن و دیدنی. در پارک این امکان مهیا شده است که با قطار هائی که شبیه قطارهای قرن هیجدهم آمریکائی هستند میتوان بصورت مدور پارک را سیاحت نمود اما پیاده روی و دیدن این آثار از نزدیک چیز دیگری است . 128 نفر همزمان میتوانند سوار این قطارها شوند .

در قسمت قاره آتلانتیس که هسته اصلی پارک را تشکیل میدهد با تمدن مرموزی آشنا میشویم  که روزی روزگاری فرهنگ غالب در جهان ما بوده است و دیدن اثار تخلیلی آنها حس احترام و قدر شناسی را در ما به تمام ملل بر می انگیزد . در این قسمت قطار هوائی وجود دارد که اولین در آسیا می باشد لازم به توضیح است که در کل جهان فقط در 5 جا  از این نوع قطارها وجود دارند .دیدن شادی مردم در آن قطار ها انسان را به وجد میاورد .

ادامه دارد........                 

 

 

 

/ 2 نظر / 67 بازدید
سمیرا

سلام ، چه جالب با اينكه اين كشور كمونيستي بوده اما انگار آثار باستانيش رو خوب حفظ كرده و مكانهاي تفريحي و فرهنگي جديدي هم بوجود آورده .

سمیرا

سلام ، چه جالب با اينكه اين كشور كمونيستي بوده اما انگار آثار باستانيش رو خوب حفظ كرده و مكانهاي تفريحي و فرهنگي جديدي هم بوجود آورده .