پارک لوکزامبورگ پاریس – Luxembourg park paris

پارک لوکزامبورگ پاریس  

پارک لوکزامبورگ یکی از معروفترین پارک های پاریس می باشد ک در نزیکی دانشگاه سوربن (Sorbonne) واقع شده است .این پارک مساحتی حدود 22 هکتار راشامل بوده و در سال 1612 بروش فرانسوی طراحی و ساخته شده است . و بعنوان یک پارک اختصاصی استفاده میشده ، اما در قرن نوزدهم برروی عموم گشوده شده است.

Grand Bassin  در مرکز پارک یک استخر هشت ضلعی بزرگی است که بچه ها میتوانند با قایق های کوچکی در آن به تفریح بپردازند. ضمن اینکه تئاتر های عروسکی کوچکی نیز در آن جاذبه بسیار دیدنی برای بچه هاست .اطـــــراف استخر پوشیده ا ز چمن های زیبائی است که انسان را به تحسین وا میدارد.در این قسمت گل ها و درختان را بطرز زیبائـــــی آرایش داده اند گوئی کوچه هائی با دیوار های سبز در یک نمونه هندسی عالی چیده اند و مجسمه های متعدد که روح انسان را نوازش میدهند.

پارک لوکزامبورگ دارای دو فواره معروف و منحصر بفرد میباشد که معروفترین آنها ، فواره باروک است که در سال 1624 ساخته شده و در انتهای یک استخر کوچک واقع شده است . در قسمت جنوبی پارک نیز فواره دیگری که در سال 1873 ساخته شده ، واقع است و در آن مجسمه ای با نقش کره زمین که بوسیله چهارزن نگه د اشته شده ،قرار دارد.

بین سالهای 1615 و 1627  و در انتهای شمالی پارک کاخ زیبائی بوسیله ماری دو مدیسین همسر هانری چهارم که ایتالیائی بوده و پس از ازدواج با هانری چهارم به فرانسه آمده بود ساخته شده است .این کاخ به شیوه معماری رنسانس بنا گردیده و در زمان انقلاب فرانسه در سال 1794 تبدیل به زندان دولتی شده بود و بعدها در زمان ناپلئون بناپارت بعنوان مجلس سنا از آن استفاده شد که امروزه نیز مجلس سنا ی فرانسه در این مکان می باشد.

/ 5 نظر / 146 بازدید
کورش-وفادار دلشکسته

سلام ...يه سرپيش من بيا..پشيمون نميشي! اين صرفاً يک دعوته از شما برای ديدن وبلاگم اميدوارم ناراحت نشده باشيد..

گروه اکسیر

سلام شور زندگانی . سال نو را به شما و تمام بازدیدکنندگان وبلاگتان تبریگ میگوییم و برای شما و انها ارزوی موفقیت داریم. وبلاگ جالب و پرمحتواییی دارید . تبریک میگم . خوشحال میشیم از وبسایت ما هم دیدن کنید. ما در وبسایت خود با برنامه های نظیر اسپمر رایگان رومها ، اموزش تخصصی هک ایدی و سایت ، سورسهای کمیاب و درخواستی شما ، مقالات جالب و ... منتظر شما هستیم. موفق باشید.

محمد

سلام برادر از طریق وبلاگت می خوام سال نو رو بهت تبریک بگم. انشالله سال خوبی داشته باشی و از طرق وبلاگت ما رو به جای جای دنیا ببری. موفق باشی. محمد

سعیدی

با تشکر از زحماتی در تهیه اطلاعات فوق کشیدید

ایدین یاشار

یاشاسین ترک اوغلو شخ بیلو