فرودگاه دبی

پرواز شماره EK 122    استانبول به دبی  در ساعت 00:40  در فرودگاه دبی فرود آمد کیفیت هواپیما و امکانات داخلی آن و نیز سرویسهایی که به مسافرین ارائه میشد دیگر جای بحثی نمی گذاشت و اینجا بود که انسان به ارزش مدیریت استفاده و بهره برداری درست از سرمایه های ملی در راستای ارائه رفاه به ملت پی میبرد اعرابی که روزی به امکانات و زندگی مردم ایران غبطه می خوردند امروز چگونه توانسته اند بهترین وضعیت رفاهی را برای خود ایجاد نمایند.

فرودگاه دبی

پس از نزدیک 5 ساعت و در ساعت 00:40 وارد فرودگاه دبی می شویم. سیستم ورود به فرودگاه تا خروج از آن طوری طراحی شده است که ما بتوانیم در حین طی مسیر بخش های مختلف آن را ببینیم از جمله سالن های خروجی و فروشگاه ها را.

باید اعتراف کرد فرودگاه از زیبایی فوق العاده ای برخوردار است و می توان گفت در همه ابعاد  معماری و فنی آن نهایت سلیقه و ابتکار بکار رفته است . رنگ های شاد و متنوع در کنار تابلوی های تبلیغاتی گوناگون ، جلوه خاصی به فرودگاه داده است . اضافه کنید تمیزی محیط و برخورد مناسب کارکنان را. تصور اینکه آیا فرودگاه امام خواهد توانست در آینده و با تکمیل قسمت های باقیمانده رقیب مناسبی برای اینجا باشد ، سخت است . به ویژه اینکه عملیات ساخت ترمینال 3 فرودگاه دبی با سرعت در حال انجام است و در سال 2008افتتاح میشود. الآن هر 3 دقیقه یک پرواز در فرودگاه می نشیند واکثر اروپاییها اینجا را به عنوان فرودگاه ترانزیت خود انتخاب می کنند.

محوطه شیک و وسیع فرودگاه با تابلو های راهنمای آن که هر مسافری با هر ملیتی براحتی و بودن نیاز به سوال قادر به تردد و رفع نیاز های خود می باشند ( قابل توجه مدیران وطنی ) . در طبقه دوم  محل بسیار جالبی را برای نمازخانه تعبیه کرده اند که نماز را در آنجا می خوانیم وبه طرف گیت پروازی مربوط به پکن حرکت می کنیم .

ساعت پرواز 3:20 و شماره پرواز EK 306 و هواپیما ایرباس خطوط هوائی امارات است . تنوع هواپیما هادر خطوط هوائی امارات و کیفیت پرواز ها مثال زدنی است.

حدود 2ساعت را بایستی در فرودگاه دبی سرکنیم تا موعد پرواز به پکن سر برسد یک نگاه به وضعیت فرودگاه آنجا کافیست تا عرق را شرم  بر پیشانی انسان بنشاند. دبی، واقعا اعراب لیاقتش را دارند ؟ فعلا می بینیم که دارند و استفاده اش را می برند، هر 3دقیقه یک پرواز . کاملا واضح است که هر نقطه به نقطه این فرودگاه زائیده کم کاری و خیانت و بی لیاقتی یک مدیر و مسئول ایرانی است .چراکه تاخیر در ساخت و راه اندازی فرودگاه امام موجب فربه شدن فرودگاه دبی شده و بعنوان مهمترن مسیر ترانزیتی بین المللی منطقه مطرح شده است . خوب هر کسی زرنگتر است بهر ه اش را هم می برد . و آن می تواند ایران باشد با امارات .

تنش در راه اندازی فرودگاه حضرت امام و معضلات حاصله که موجب آبروریزی در سطح بین الملل برای کشور شد و به استیضاح وزریر راه وقت نیز انجامید آتشی بود که دود آن به چشم خودمان رفت و بهترین شرایط را با وجود دارا بودن مهمترین ویژگی یعنی قرار گرفتن در عالی ترین مکان ارتباطی دنیا را از از دست ایران گرفت . و اماراتی ها با زرنگی و استفاده مناسب از فرصت ها این امتیاز را از آن خود شان کردند.

ساعت 3:20 صبح سوار هواپیمای غول پیکر ایرباس خطوط هوائی امارات می شویم . هواپیمای غول پیکر شیک و مجهزی که مهمترین ویژگی آن برای ما ایرانی ها امنیت پرواز آن بدلیل نو بودنش است . مهماندارانش عمدتا از ملیت های آسیائ جنوب شرقی انتخاب شده اند با آرایش و لباس های خاص پرواز های امارات و تیپ انحصاری آن . فرتموش نکنیم که خطوط هوائی امارات بهترین خط هوائی دنباست. در هواپیما امکان استفاده از بانک فیلم های سینمائی روز دنیا برای تمام مسافرین  از طریق مونیتورهای پشت هر صندلی وجود دارد ، ضمن اینکه میتوان با پرداخت هزینه و شارژ از طریق مهمانداران ، از عظیم ترین نعمت قرن  یعنی اینترنت  و یا موبایل نیز بهر ه مند شد.

متاسفانه بدلیل اینکه ویزای امارات رانداریم امکان گردش در دبی و آشنائی بیشتر با مردم و فرهنگ آنجا ، امکانات زندگی، و دیگر مسائل مرتبط با آنها مقدور نمی شود.اماراتی ها نهایت سعی را برای مطرح کردن فرودگاهشان در منطقه و حتی جهان بکار برده اند اما علی رغم همه این تلاش ها ، باز مشاهده میشود که تعدا د زیادی از مسافرین از ملیت های مختلف دور تا دور دیوارها و کنار آسانسورها و روی نیمکت ها بصورت نامناسبی خوابیده اند  واین حالت برای ما ها که حودمان را مقید به یکسری محدودیت ها کرده ایم زیاد خوشایند نیست  و شاید ما بخودمان زیادی سخت میگیریم .و همه جا مته لای خشخاش می گذاریم . تصمیم گرفته ام در این سفر بیشتر به مبحث مدیریت ، مردم وفرهنگ ملل توجه کنم و تا حدی که سواد و توانم به من اجازه میدهد استفاده مفید از وقتم بکنم . هر کاری میکنم خوابم نمی برد کاملا تنظیم ساعت بیولوژیکی بدنم بهم ریخته خودم را با فیلم های موجود  در هواپیما مشغول میکنم .

/ 0 نظر / 227 بازدید