خیابان شانزلیزه پاریس - paris champs elysees

خیابان شانزلیزه پاریس  -  paris champs elysees

خیابان شانزلیزه پاریس یکی از معروفترین خیابان های پاریس و نیز از مشهورترین خیابان های جهان است. این خیابان مابین دو میدان معروف کنکورد و شارل دوگل واقع شده که شروعش از میدان کنکورد با ســــتون ابلیسک که یکی از 30 ابلیسک معروف دنیا ست ، میباشد راجب این ستون و میدان کنکورد و نیز شارل دوگل در پست بعدی توضیح خواهم داد .پایان این خیابان ، میدان شارل دوگل با نام قبلی میدان اتوال است و طاق نصرت معروف پاریس نیز در آن واقع است . اتوال در زبان فرانسه بنام ستاره بوده و این نام گذاری به دلیل وجود 12 خیابان که همگی به شکل ستاره از طاق نصرت آغاز میشوند بوده است .

کلا خیابان شانزلیزه بخاطر وجود سینماها ، فروشگاههای زیبا و کافه های پر رونق و مغازه های لوکس و گرانقیمت آن یکی از شناخته شده ترین خیابان های دنیاست . ضمن اینکه کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان است .( الیزه در اساطیر یونانی بمعنی خجسته است ) . طراحی نور و سیستم روشنائی این خیابان نیز از شاهکارهای مدیران علم شاخه جذب و حفظ توریست است .گوئی نور از بالای انبوه درختان تنومند شانزه لیزه بروی زمین سرازیر است و مردم محو زیبائی های رویا گونه آنند.

طول این خیابان 1910 متر بوده ودر منطقه 8 پاریس در شمال غربی این شهر قرار دارد  هر 100 متر مربع خیابان شانزلیزه قیمتی بالاتر از 1.5 میلیون دلار دارد . که یکی از گرانترین املاک در جهان است . ورود فروشگاههای زنجیره ای معروف به پاریس موجب تغییرات اساسی در وضع تجاری این خیابان شده به گونه ای که دولتمردان فرانسوی در سال 2007 تصمیم به بازگشا ئی فروشگاههای ویژه لباس سوئدی در این خیابان را گرفته و در سال 2008 نیز فروشگاههای زنجیره ای لباسهای مارک آمریکانیز اجازه بازگشائی در آنجا را یافته اند .

شما میتوانید معروفترین مارک های جهان نظیر adidas ،  nike  و.... را در این محل تهیه نمائید بدون اینکه نگران اجناس خریداری شده باشید درست بر عکس بازارهای چین !

/ 4 نظر / 23 بازدید
سمیرا

سلام ، پس اون خيابون تاريخي كه قدم زدن توش اينقدر معروفه اينه ! ممنون.

مرداب

واقعا زیبا بود خیلی خوبه شما چیزی رو نشون دادین که شاید برای خیلی ها حتی پیش نیاد دیدنش ,البته تحسین میکنم نوشتن متن وعکسها رو که فارغ از هر نوع تعریف وشرح و نماهایی فانتزی گونه هستن ,که این خودش نمایی واقعی تر رو برای خواننده وبیننده به تصویر میکشه همواره موفق باشید [گل]

یه عاشق

ممنون و یه دنیا تشکر

سیب سرخ

وای من عشق فرانسه ام رفتم زبانش رو یاد بگیرم یک ترم رفتم... دانشگاه قبول شدم و با برنامه هام تداخل داشت... ولی هنوزم عاشق فرانسه ام