پارک زونگ شان پکن - zhong shan park

پارک زونگ شانپکن  

زونگ شان یک باغ زیبا و رویائی و با شکوهی است که امروزه بعنوان یک پارک عمومی در جنوب غربی شهر ممنوعه ودر ناحیه  dong cheng  پکن واقع شده است . بیش از 40 پارک به همین نام در شهرهای مختلف چین نظیر پکن ، نانجینگ ، شانگهای، شین زن ، گوانجوو.... وجود دارند که همه ساله مورد بازدید و استقبال میلیون ها توریست و جهانگرد قرار می گیرند.

در سال 1421 " قربانگاه زمین و غلات " بصورت باغات و پارک هائی در اطراف شهر ممنوعه ساخته شدند مثل : beihaiو  jingshan  اما zhong shan  تقریبا در مرکزیت همه آنها واقع شده بود . عمارات پارک zhong shan  در واقع قربانگاه زمین و غلات یا قربانگاه سرزمین و غله در کتابها ترجمه شده اند. این عمارات در سال 1421 بطور قرینه در مقابل معبد imperial ancestral   توسط امپراتور یونگ لی ساخته شده اند. این قربانگاه شامل یک تراس چهارگوشه در مرکز پارک می باشد.در سال 1914 این قربانگاه توسعه پیدا کرده و تا سال 1928 بعنوان پارک عمومی  sun yat – sen  نامیده میشد . و در همین سال بنام یکی از رهبران انقلاب چین یعنی zhong shan  نامیده شد کمک فراوانی به انقلاب چین در سال 1911 کرده بود  و امروزه نیز به همین نام معروف است .

پارک zhong shan   شامل سرسرا های گوناگون و عمارات فراوانی است که برای خانواده امپراتوری ساخته شد ه اند ، گذرگاه های سنگی سر پوشیده و گلخانه های زیبا که پر از گلهای زیبا و تر و تازه اند و در تمام طول سال به نمایش گذاشته میشوند . این گلخانه شامل 39 گونه گل لاله است که در سال 1977 بوسیله ملکه هلند به این پارک اهدا شده اند . واقعا گردش در این پارک کم از گردش در بهشت نمی باشد و اندکی انسان را به یاد باغ ارم شیراز خودمان می اندازد که بدلیل بی نیازی مان به این گونه نعمات الهی خود را از آنها  محروم نموده ایم !!!

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 31 بازدید
سپیده(جهانگرد)

سلام از آشنایی با شما بسیار خوشبختم ما هم شما را می لینکیم[لبخند]

امیر

سایت پر محتوایی است .اگر دوست داشتی سری به وبلاگ من هم بزن و اگر دوست داشتی تبادل لینک کن