موزه جنگ پاریس - invalides museum paris

موزه جنگ پاریس

ناپلئون امپراتور فرانسه یک مرد کوچکی بوده اما همین مرد کوچک یک غول پر عظمت در تاریخ فرانسه و نیز تاریخ جهان بشمار میاید. این مرد کوچک امروزه در تابوت آبنوسی زیبائی در عمارت انولید پاریس آرمیده است . مجموعه بسیارزیبا و جذابی که در یک ساختمان گرد بزرگ با جلوه خاصی پذیرای میلیونها توریستی است که از اقصی نقاط دنیا به دیدن آرامگاه ناپلئون و موزه جنگ انولید در جوارآن آمده اند. ساخت این مجموعه عالی که در قلب پاریس در جنوب سن و در امتداد پل الکساندر سوم واقع شده توسط لوئی چهاردهم ودر سال 1671 آغاز و در سال 1674 بعنوان محلی برای نگهداری سربازان مجروحی که در جنگ ها صدمه دیده بودند ، تبدیل گردید .

درسال 1706 یک کلیسای کوچک و زیبائی تحت نام کلیسای سنت لوئیز بآن افزوده شد . در پایان قرن هفدهم تقریبا 4000 سرباز که در حقیقت سربازان قدیمی ناپلئون در جنگ هایش بودند در انولید نگهداری شده و مستمری بگیر آن بودند. شما در این موزه علاوه بر آرامگاه فرمانروا ، یک سری کامل از یادگاری های ناپلئون نظیر کت ، کلاه، شمشیر، مجسمه ها و یک مجموعه کم نظیر از تصاویر و نقاشی از پیروزی ها ی ارتشش  و جنگ های درخشان و با شکوه او را مشاهده می کنید و لذت می برید . براستی که ناپلئون یکی از نوابغ بزرگان زمان خود بوده است.

بعدها این موزه آرامگاه قهرمانان ارتش فرانسه در ادوار مختلف گردید و بهمین جهت به مرور زمان بر فضای آن نیز افزوده شده است .Medieval room  یک مجموعه باور نکردنی و زیبا از شمشیر ها و سلاح ها ی حفاظت شده از قرن سیزدهم تا پانزدهم را شامل میشود.اتاق های   jousting  ، toumament    یک مجموعه با ارزش و پر زرق و برقی از آثار نظامی بجا مانده از شوالیه ها بر روی اسب هایشان ( زره ، شمشیر ، کلاه  و....) است که واقعا ارزش چند بار دیدن و سفر کردن به تاریخ افسانه ای شوالیه ها را دارد.در واقع این موزه یک مجموعه کم نظیر ی از تاریخ جنگ ها و نیز ابزار و ادوات نظامی اروپا را در اعصار گذشته به نمایش گذاشته است.

جالب است بدانید که هنوز هم که هنوز است انولید پذیرای سربازهای قدیمی ، یا بعبارت بهتر کهنه سرباز های فرانسوی است و بصورت رسمی توسط ارتش فرانسه فعال نگه داشته شده است. قسمت غربی موزه به سیر تاریخی جنگ ها ی جدید و نیز جنگ های جهانی می پردازد. چندین اتاق مربوط به دوره های مختلف دو جنگ جهانی است و کلیه ادوات و سلاحها ی  دول درگیر در این نبرد ها به طرز جالبی در معرض نمایش توریست ها گذاشته شده اند.

هزینه بازدید از موزه حدود 8.5 یورو برای هر نفر بوده و برای افراد زیر 18 سال مجانی است . موزه انولید هر روز بجز اولین دوشنبه هر ماه و نیز ایام تعطیلات ملی فرانسه برای بازدید عموم باز می باشد.شما هم می توانید سری بآن زده و لذت ببرید......

/ 3 نظر / 31 بازدید
parham

سلام.وبلاگ قشنگی دارین.حتما به من هم سر بزنید. اگه با تبادل لینک موافق بودین تو نظر دهید بگین. حتما تو مسابقه هفتگی ما شرکت کنید . این هفته شما برنده ما باشید!!!!!

parham

سلام.وبلاگ قشنگی دارین.حتما به من هم سر بزنید. اگه با تبادل لینک موافق بودین تو نظر دهید بگین. حتما تو مسابقه هفتگی ما شرکت کنید . این هفته شما برنده ما باشید!!!!!

حميدرضا

با تشکر از زحمتی که کشیدید واقعا"لذت بردم.