پارک جهانی پکن (Beijing world park -1

پارک جهانی پکن

پارک جهانی پکن در جنوب غربی ناحیه  fengtai ، در 17 کیلومتری میدان معروف تیان آن من ودر 40 کیلومتری فرودگاه بین المللی پکن واقع شده است . این پارک شامل 100 عمارت و آثار شیبه سازی شده از عمارات و نقاط دیدنی و جاذبه های طبیعی و یا مصنوعی مشهور در دنیا می باشد که از 50 کشور جهان انتخاب گردیده اند.

توریست هائی که قبل از دیدن پارک جهانی پکن به شین زن سفر نموده اند و از پارک جهانی آنجا ( window of the world ) دیدن کرده اند کاملا اذعان دارند که پارک شین زن به مراتب زیبا تر ، سرسبزتر و بزرگتر از پارک جهانی پکن می باشد .

ایده ساخت پارک های تفریحی که در واقع شبیه سازی بناها و نقاط دیدنی و جاذبه های تفریحی کشورها ست، ایده بسیار جالب و ارزشمندی بحساب می آید چراکه ما را قادر میسازد با یک بازدید یک روزه بتوانیم دید کلی نسبت به کشورهای دنیاو فرهنگ های آنها داشته باشیم .در کشور هائی نظیر تایلند ، استرالیا، فرانسه ،ترکیه و ... نیز مشابه این پارک ها وجود دارد .در ترکیه پارک مینیا تورک ،مجموعه با ارزشی از ماکت بناها ، کاخهاو ساختمانهای تاریخی ترکیه رادر معرض دید جهانگردان و علاقمندان گذاشته است، که در آینده راجب آنها مطالبی را خواهم داشت.با توجه به استقبال بسیار بالای  توریست ها از این گونه پارک ها در آمد کلانی عاید این کشور ها میشود و در کنار شناساندن فرهنگ آنها به دیگر ملل کمک زیادی به اشتغال مردم می کند که جا دارد بلحاظ گستردگی کشور ایران و نیز تنوع جغرافیائی و قومیتی آن به این مقوله نیز بیشتر پرداخته شود.

این پارک وسعتی حدود 46.7 هکتار را پوشش می دهد که طرحی از 5 قاره دنیا و 4 اقیانوس آنرا با ترکیبات متنوع نژادی و قومیتی موجود بشکل جالبی به نمایش می گذارد . عمده ساختمانهای شبیه سازی شده از نمونه های اصلی ،از سنگ مرمر ساخته شده اند و با کنده کاری های بسیار عالی اشان چشم هر بیننده ای را به تحسین وا میدارند.دروازه پارک شامل تعداد زیادی عمارت نظیر قلعه گوتیک ، راهروی رومی و ...است که مناظر دیدنی را بوجود آورده است . با وارد شدن به دروازه اصلی وارد یک باغ ایتالیائی میشویم که کاملا در اندازه های طبیعی ساخته شده است.عمارتی با ساختمانهای با شکوه ، چشمه ها و مجسمه های رنسانسی که براستی مکتب افسانه پردازی اروپائی را تداعی می نماید.

پارک در کل به پنج قسمت آسیا،آفریقا،اروپا،آمریکاو آمریکای لاتین تقسیم شده است . ساختمانها ، عمارات و آثار تاریخی موجود در آن کاملا مشابه پارک جهانی شین زن هستند بگونه ای که تشخیص آنها مشکل است مثل برج معروف ایفل ، بیگ بن لندن، اهرام ثلاثه مصر، تخت جمشید ایران، برج کج پیزاو....

 

ادامه  دارد......

/ 1 نظر / 70 بازدید
حسام شیرازی

اناالله و انا اليه راجعون خبر درگذشت تاسف آور همكار عزيزمان در شوراي اسلامي شهر اروميه سركار خانم نيره چناقلو موجب با عرض تسليت به بازماندگان محترم آن بانوي بزرگوار و اعضاي شوراي اسلامي شهر اروميه و تقاضاي غفران الهي براي ايشان ، اميدواريم كه خداوند سبحان روح آن مرحومه را با ارواح پاك شهداي كربلا و روح بلند حضرت زينب كبري (س) محشور گرداند . احمد مسجد جامعي معصومه ابتكار محمد علي نجفي هادي ساعي